BOOK & CULTURE TIPS

Vánoce jsou snad ted nejlepší čas na knihy a dlouho odkládané filmy (nebo se nakonec po milionté podívám na Sám doma) a jeden z důvodů, proč se tak moc těším na svátky domů je ten, že se všichni po večeru stráveném spolu schováme za svoje nové knížky (a pak se potkáváme až při nočním tajným dojídání salátu haha).
Tady jsou moje tipy:

V restauraci - Christoph Ribbat
Jedna z knih, na které se dost těším - podle popisu by mělo jít o spojení literatury faktu a románových prvků týkajících se historie a sociologie restaurací. Pro gurmány ideál <3

The Little Book of Hygge - Meik Wiking
Touhle knihou pravděpodobně obdaruju ještě sama sebe - úplně se hodí do sbírky těch krásných zahraničních, které je super mít v knihovně a jako bonus se dozvědět, jak šťastně si žijou Dánové a že my můžeme taky.

Králíku, utíkej - John Updike
Americká klasika, ke které jsem se dostala až teď. Od první chvíle jsem si oblíbila hlavního hrdinu - šestadvacetiletého Harryho, co utíká před svým životem, co nedopadl vůbec podle jeho představ. .Literární spolek Laury Sněžné - Pasi Ilmari Jääskeläinen
Boom kolem Literárního spolku mě namotivoval si přečíst něco současného, sice jsem byla trochu zklamaná,
ale věřím, že jako odpočinkový příběh pro nenáročného čtenáře to bude na zimní večery dobrá volba.


Hamlet - NT Live
Lístky do kina nebo divadla nezklamou nikdy, hlavně když je to obojí v jednom! Z Hamleta jsem byla nadšená a chystám se zase brzo na přenos něčeho dalšího, běží ve spoustě kinech i kolem Vánoc a stojí to opravdu za to.

Paterson - Jim Jarmusch
Film, který mě při předpremiéře dostal tak moc do zenu, že jsem druhý den zaspala o dvě hodiny na autobus do Berlína ). Na Silvestra promítá Aero, potom od pátého ledna všechny kina a rozhodně doporučuju všema deseti, protože je to krásný a ideální na začátek roku.


Žádné komentáře:

Okomentovat