AMAZING 2016 - SLOW 2017

2016 utekl až moc rychle - byla jsem aspoň desetkrát v zahraničí, viděla jsem spoustu nových měst a míst, chodila do kina, na výstavy a na kuzy kresby, jezdila celý léto na kole, běhala, plavala, přečetla dost knih. Podařilo se mi otevřít na dva měsíce designshop a do toho odmaturovat. Stihla jsem se vdát za toho nejlepšího kluka. Dvakrát jsme se přestěhovali, jako barista jsem udělala tak milion kafí a do toho měla další práce. Dělala jsem sice spoustu věcí, ale za to žádnou z nich pořádně.

2016 byl nejlepší, ale taky náročný a jsem šíleně vyčerpaná. A nejdůležitější bylo si konečně přiznat, že se potřebuju zastavit. Poslouchat svoje tělo se zdá jako přirozená věc, není ale nejlehčí zjistit, jak na to. Pořád si musím opakovat, že se nic nestane, když zůstanu jeden den doma. Nebo dva dny nebo týden. Nemusím být všude a došlo mi, že šťastnější jsem často sama v klidu než mezi spoustou lidí. Mám na všechno čas a i přes neustálý vnitřní neklid nemusím mít zaplněný celý diář. Možností je milion, ale neznamená to, že musím využít všechny (i když je tu obrovský tlak okolí na to, co by měl člověk všechno dělat, znát a zažít).

A jestli byl 2016 náročný, 2017 bude pravděpodobně ten nejdůležitější a hlavní důvod, proč potřebuju zpomalit je ten, že do naší zatím miniparty (já + František) se nám na jaře narodí nový nejlepší kámoš <3 <3 3 komentáře: